Працевлаштування

Молоко відіграє велику роль в житті кожної людини. Недарма його називають напоєм здоров’я. Сьогодні, завдяки новим технологіям, поліпшується якість молочних продуктів, підвищуються їх смакові і поживні властивості, поширюється асортимент, і як наслідок зростає попит на кваліфікованих фахівців молочної промисловості.

11

Технологи харчової продукції завжди користувалися високим попитом на ринку праці. Тому поступити на технологічну спеціальність дуже складно. Освітній процес схожий з навчання на інших технологічних спеціальностях. Спеціальний цикл підготовки формує інженера-технолога. Технолог вивчає теоретичні основи технологічних процесів, способи виробництва продуктів, технологічне обладнання для виробництва продуктів, а також тенденції і напрямки подальшого вдосконалення виробництва.

12Об’єктами професійної діяльності випускників є: склад і властивості молока і молочних продуктів, жирів та жирозамінників, парфумерно-косметичної продукції; технологічні, хімічні, біохімічні, фізичні та мікробіологічні процеси, способи контролю та управління цими процесами; технологічне обладнання; нормативно-технічна документація, системи стандартизації та сертифікації, методи і засоби випробування та контролю якості сировини та готових продуктів.

Майбутні випускники технологи молока обов’язково проходять практику на молокопереробних підприємствах. Випускники технологи жирів проходять практику на олійножирових та олійноекстракційних підприємствах України.zmgk_combinats2_

Студенти в якості помічників технологів знайомляться з тонкощами виробництва, вчаться спостерігати і контролювати виробничі процеси. В наш час йде дуже сильний запит з боку Європи на інженерів-технологів молочної промисловості, так як у Європі молочна промисловість розвивається в повний хід, у них брак фахівців молочної промисловості. 13

Професія технолога вимагає не тільки теоретичної бази, а  творчої жилки. Фахівець у цій галузі повинен бути по-своєму і унікальним, і універсальним – такі умови диктує йому сучасна економіка. Молоді фахівці з початком роботи можуть відчути всю її «принадність » – в першу чергу від них вимагається чимала фізична витривалість. Робочий день технолога вісьмома годинами часто не обмежується – хоча б через те, що неможливо заздалегідь знати, які проблеми і несправності виникнуть у процесі виробництва. Тому технолог молока – дуже відповідальна професія.